Pierwszy wernisaż

Posted by on lut 15, 2011 in Blog, Foto, Małe radości | 2 komentarze(y)

img_7163 Zaczęło się od tego, że w 2009 r. przypadkiem trafiłam do Bolesławca na Święto Ceramiki i zobaczyłam Glinoludy. Kilka pospiesznie pstrykniętych zdjęć utwierdziło mnie w przekonaniu, że za rok muszę tam pojechać ponownie i tym razem zrobić porządny reportaż z Parady Glinoludów.

W 2010 r. zapakowaliśmy z Maćkiem sprzęt i pojechaliśmy do Bolesławca. Pełny opis parady i zdjęcia można znaleźć na naszym blogu.  Na miejscu dowiedziałam się, że jeden z lokalnych portali internetowych organizuje konkurs fotograficzny z Gliniady, więc nie czekając długo, wybrałam kilka najlepszych zdjęć i wysłałam. Dwa z nich dostały się do kolejnego etapu. Jednym z nich jest portret młodej kobiety, drugim moje ukochane zdjęcie dzieci w glinie. Po wielu dniach walki o głosy ogłoszono wyniki konkursu. Okazało się, że zdobyłam pierwsze miejsce w głosowaniu internautów oraz nagrodę jury za najlepsze zdjęcie. To był mój pierwszy wygrany konkurs fotograficzny i w ogóle pierwsza nagroda, jaką udało mi się wygrać :)

Kilka miesięcy później przyszedł mail z informacją o wernisażu i rozdaniu nagród. 13 lutego 2011 r. pojechaliśmy ponownie do Bolesławca, gdzie na Dworcu PKP odbył się wernisaż. Były brawa, nagrody, wywiady dla telewizji ;) Później tylko szukałam w internecie informacji o wystawie „Pociąg do gliny” i dziwiłam się w ilu miejscach jest o niej napisane, a jak zobaczyłam w głównym wydaniu Wiadomości na tvp1 swoje zdjęcie, to już totalna radość :)

Poniżej moje zdjęcie na wernisażu, w rozmiarze większym niż ekran komputera ;)

img_6221